İshal Önleyici – Pectolan

İshal Önleyici (Pectolan) hayvanlarda beslenme kaynaklı oluşan ishalin önlenmesi ve akut ishalin durdurulması amacıyla kullanılır. Bitkisel bileşenler içeren bir üründür. Antibiyotik ve probiyotik içermez. İshali hızlı bir şekilde keser.Dağılımı kolay pektin maddeleri ve aktif selüloz içerir. Bitkisel kökenli doğal B vitaminleri içerir. Beta Karoten ve diğer tüm vitaminleri içerdiği için bağışıklık sistemini güçlendirir. İçeriğindeki meyve şekeri çok kolay değerlendirilebilir özelliktedir. Buzağılara hızlı enerji sağlar. Mannanoligosaccharid ve β – Glucan’ lar bağışıklık sistemini destekler ve patojen mikroorganizmaların sindirim sisteminde yaşama şansını azaltır.Bitkisel kökenli antimikrobiyal maddeler içerir.
Bileşimi : Keçi boynuzu ürünleri, bira mayası, elma ürünleri, desktroz.
İçeriği : %12 Ham protein, %2 Ham selüloz, %4 Ham kül, %3 Ham yağ, %0,6 Lisin

İÇERİK BİLGİLERİ
İçerisindekiler: Vitamin A, Betakarotin, Vitamin D3, Vitamin E,Vitamin K3, Vitamin C, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Folik asit, Vitamin B12, Niacin, Panthotenik asit, Betain, Kalsiyum Formiat.

AMBALAJ ŞEKLİ 
25 kg.lık çok katlı kağıt torba, 0,5 kg.lık metalize ambalaj ve 2,5 – 5 kg plastik kovalarda.

ÜRÜN TANIM VE KULLANIM TARİFNAMESİ
İshal Önleyici (Pectolan)  tek başına verilen ürünlere oranla daha yüksek düzeyde vitamin ve mineraller içerdiği için sadece aşağıdaki şekilde kullanılmalıdır.
İSHAL DURUMLARINDA İSHALİ KESMEK AMACIYLA;
Buzağılarda;
Optimal bir bağırsak fonksiyonu için öğün başına içeceğine 50 gr ishal önleyici (Pectolan) karıştırılır. (Buzağı başına günde, 2 öğünde toplam 100 gr) Bu uygulamaya 2 – 3 gün devam edilir.
Oğlak ve Kuzularda;
İshal görülen kuzu ve oğlaklarda öğün başına hayvanın her kg vücut ağırlığı için 1 gr ishal önleyici (Pectolan) içeceğine ilave edilerek verilmelidir.

UYARILAR
Serin, kuru ve direkt güneş ışığından uzak; ağzı kapalı ambalajda saklanmalıdır.
BU BİR İLAÇ DEĞİL YEM PREMİKSİDİR.TEDAVİ AMACI İLE KULLANILMAZ.

24 Ekim 2017

İlgili Terimler :